MENÜ

Elekroozmotikus utólagos vízszigetelés, falszárítás

A vízszigetelés hiányosságai

Ma már minden építkező tudja, hogy az épületek talajjal érintkező falait úgy kell megtervezni, megépíteni, szigetelni, hogy a talajvíz, talajnedvesség felszivárgását megakadályozzák.

A teljes szárazság követelmény a lakóépüeteknél, középületeknél, ezért azokat az épületeket, amelyek tartós emberi tartózkodásra szolgálnak, vízhatlan szigeteléssel kell ellátni.

A meglévő épületek nagy része szigetelés nélkül épült, illetve a korábban beépített vízszigetelés már nem látja el vízzáró feladatát, mára elértek, elszakadtak, kilyukadtak.


A hibás vízszigetelés eredményeként a talajnedvesség előtt megnyílik az út az építőanyag kapilláris rendszerén keresztül a falak magasabb szintjei felé.

Az ilyen épületek falai nedvesek, ennek következtében az egészségre károsak, a bennük lévő bútorok, tárgyak a penészedés, gombásodás következtében tönkremennek. A nedves falakon tönkremegy a festés, lemállik a vakolat.

A nedvesedés csökkenti a falak hőszigetelő képességét. A párolgás elvonja a hőt, azaz a fűtési energia jelentős része a falazat "szárítására" fordítódik, ami tovább növeli a hőelvonást és a belső tér páratartalmát.

A fal nedvesedésének oka:

Az épületek falaiban kapillárisan (a téglák, építőanyagok, vakolat finom részeiben, hajszálfinomságú hézagokon, csövecskéken, pórusokban) emelkedő víz elektromos feszültségkülönbséget hoz létre a fal felső, száraz és az alsó, nedves, talajjal érintkező része között. Ez a feszültségkülönbség növeli a kapilláris vízmozgást, így a víz a falban egyre feljebb emelkedik.
Az elektroozmózis jelensége:
Külső elektromos erő hatására a kapillárisok rendszerén folyadék áramlik át.

Ez fordítva is igaz.
A kapillárison átáramló folyadék elektromotoros erőt létesít.
A falak nedvessége addig a magasságig emelkedik, amíg a víz utánpótlása és a párolgás között egyensúly áll be.

Vályogház utólagos vízszigetelés

Megoldás

Az épület utólagos vízszigetelése, azaz a kapillárisokban felszivárgó víz elleni utólagos szigetelés.

 

Amit a GEOS utólagos vízszigetelés rendszere kínál Önnek

A kapilláris vízmozgás által létrehozott elektromos feszültségkülönbség teljes megszüntetésével a falakban a víz utánpótlása annyira lecsökkenthető, hogy a felső, párolgó felületek még a legkedvezőtlenebb körülmények között is leadják a szállított vízmennyiséget, azaz szárazak maradnak a falak, legyen az vályog, tégla, beton, vert fal.

Utólagos vízszigetelés egyszerűen

 

Történet

Az elektroozmotikus falszárítás módszere három magyar feltaláló, Horváth Zoltán, Bicsók Imre és Lipcsey Miklós nevéhez fűződik.

A feltalálók az elektroozmózis néven ismert, Rauss orosz tudós által 1807-ben felfedezett fizikai jelenséget használták fel a módszer kidolgozásánál.

Az elektroozmotikus falszárítást 1957 óta alkalmazzák. Azóta több ezer esetben, kastélyok, nagy értékű műemlékek, templomok, színházak, lakóházak stb. szigetelésére sikerrel alkalmazták.

 

Ennek a fizikai törvénynek az alapján dolgoztuk ki a GEOS utólagos vízszigetelési, falszárítási eljárást.

 


 

A GEOS utólagos vízszigetelés fizikája és kémiája

Az oxóniumion (H3O+) egy hidroxidion (OH-) és egy hidrogénion (H+) reakciójából keletkező ion.

Általában vízben fordul elő, ahol a vízmolekulák protolizálódnak, vagyis az egyik vízmolekula vesz át egy hidrogéniont egy másik vízmolekulától.

A víz autoprotolízise egy egyensúlyi reakció.

Ez a reakció vegytiszta vízben is, akár szobahőmérsékleten, számottevő mennyiségben zajlik le.

H2O + H2O = (H3O+) + (OH-)

Az oxóniumion (H3O+) egy pozitív töltéssel rendelkező ion. A hidroxidion (OH-) pedig negatív töltéssel rendelkezik.
 
Az oxóniumionok (H3O+) az elektromos mező hatására elmozdulnak a negatív töltés irányába.

Elektromos potenciál különbséget hozunk létre a fal (építőanyag) és a talaj között, pozitív töltéssel a falban és negatív töltéssel a talajban.

Így létrehozunk egy elektromos mezőt, elektromos erőteret a fal és a talaj között.

A vízmolekulákban lévő pozitív ionok, például az oxóniumionok, az elektromos erőtér hatására a negatív töltés irányába mozognak, aminek következtében a víz a falból a talaj felé fog áramlani. A víz eltávozik az építőanyagokból és kiszárad a fal. 

geos utólagos vízszigetelés

A GEOS elektromos falszárítási, vízszigetelési rendszer bármilyen építőanyagban (vályog, tégla, kő stb.) biztonsággal alkalmazható.

 

A GEOS elektromos, utólagos vízszigetelés, falszárítás teljes és végleges megoldást nyújt a falak nedvesedésének megszüntetésére.

 

Elekroozmotikus utólagos vízszigetelés. A falszárítás folyamata ellenőrizhető.


 

Hagyományos utólagos vízszigetelési technológiák, eljárások (a teljesség igénye nélkül): Katt ide

 

 
 
 
 

 

Asztali nézet