MENÜ

További tudnivalók a GEOS utólagos vízszigetelésről

A GEOS (Geoelectric Osmosis System) utólagos vízszigetelés egy modern falszárítási és nedvességelleni technológia, amelyet meglévő épületek talajnedvesség elleni szigetelésére alkalmazunk.

Lényege az elektroozmotikus eljárás, amellyel a falakban felszívódó nedvesség felfelé irányuló mozgását megállítjuk, és a vizet visszavezetjük a talajba .

A talajból a falakba felszívódó nedvesség sok régi vagy hibás szigetelésű épületben komoly gondot okoz: a vakolat mállik, sókivirágzás és penészesedés jelenik meg, romlik a lakóklíma és az épület állaga .

A Geos rendszer erre kínál teljes és végleges megoldást, roncsolásmentesen szárítja ki a falakat és akadályozza meg újbóli átnedvesedésüket .

 

1. Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)

 

Hogyan működik a GEOS vízszigetelés télen és nyáron?

A GEOS elektroozmotikus rendszer minden évszakban hatékonyan működik. Az elektromos tér hatására a falból történő vízeltávolítás független az időjárástól, így télen és nyáron is aktív. A nedves falak hideg időben rosszabb hőszigetelést biztosítanak, így a száraz fal fűtési energiát takarít meg. Télen a száradási folyamat kissé lassabb lehet a kisebb párolgási sebesség miatt, de a rendszer folyamatosan működik és biztosítja a falak száradását.

 

Károsíthatja-e az elektroozmotikus rendszer az épület elektromos hálózatát?

Nem. A GEOS rendszer alacsony feszültségű egyenárammal működik (néhány volt és milliamper tartományban), ami teljesen biztonságos az épület elektromos berendezéseire és a lakókra nézve is. Az alkalmazott áramerősség nem befolyásolja a meglévő villamos hálózatot, és nem okoz elektromágneses zavart más készülékekben.

 

Mennyi idő alatt száradnak ki a falak a GEOS rendszer telepítése után?

A száradási idő az épület szerkezetétől és a kiinduló nedvességtartalomtól függ. Általában néhány hónap alatt látványos javulás tapasztalható, és teljes kiszáradásra 6–18 hónap alatt lehet számítani. Az elektroozmózis azonnal működésbe lép, de a falazat vastagságától és anyagától függően változhat a teljes kiszáradás ideje.

 

2. Tapasztalatok és vélemények a GEOS rendszerről

Az elmúlt években számos épületben alkalmaztuk sikeresen a GEOS rendszert, beleértve családi házakat, társasházakat, műemléki épületeket és ipari ingatlanokat. A felhasználói visszajelzések alapján:

 

Javuló lakóklíma: A vizes falak megszűnésével csökken a dohos szag, és egészségesebb belső tér alakul ki.

Nagyobb energiatakarékosság: A száraz fal jobban tartja a meleget, így kevesebb fűtési költségre van szükség.

Tartós megoldás: A GEOS technológia évtizedekig működőképes anélkül, hogy bármilyen karbantartást igényelne.

Esztétikai javulás: A vakolat és festék tartósabb lesz, nem jelenik meg újra a sókivirágzás vagy a penészedés.

 

A rendszer különösen népszerű vályogházak és régi téglaházak tulajdonosai körében, mert nem igényel bontást vagy vegyszereket.

 

3. Különleges esetek és alkalmazások

 

Műemlék épületek és vályogfalak kezelése

A GEOS rendszer nem okoz statikai gyengülést, így műemléki épületeknél is biztonságosan alkalmazható. Vályogfalaknál az egyik legjobb választás, mert nem igényel falátvágást, és nincs szükség nagy falfuratokra vagy injektálásra.

 

Pincék és alagsorok szigetelése

A rendszer nem csak földszinti falaknál, hanem pincék és alagsorok vízszigetelésére is alkalmas. Alkalmazásával csökkenthető a talajból felszívódó nedvesség és megakadályozható a falak vizesedése.

 

4. Karbantartás és hosszú távú használat

A GEOS technológia egyik nagy előnye, hogy nem igényel utólagos beavatkozást. Az elektródák és a rendszer elemei hosszú élettartamúak, korrózióálló anyagokból készülnek. Az egyetlen teendő, hogy az áramellátás mindig működjön, mivel a szigetelési hatás aktív áramellátással tartható fenn.

 

5. További kérdések és helyszíni felmérés

Ha további kérdésed van a GEOS vízszigeteléssel kapcsolatban, vagy szeretnéd, hogy egy szakértő helyszíni felmérést végezzen, vedd fel velünk a kapcsolatot!

 

 

 

Asztali nézet